Materiały Ceramiczne /Ceramic Materials/

Aktualny numer

Tom 73 Nr 2 (2021)
Opublikowany czerwca 28, 2021

Kwartalnik Materiały Ceramiczne jest czasopismem udostępniającym swoje łamy do prezentowania wyników oryginalnych badań dotyczących wytwarzania, budowy i właściwości materiałów ceramicznych. Autorzy mogą szybko opublikować artykuły o charakterze eksperymentalnym i technologicznym, które dotyczą wszystkich zagadnień nauki o materiałach ceramicznych i technologii ceramicznej. Artykuły te mogą być związane zarówno z ceramiką konstrukcyjną, funkcjonalną, jak i tradycyjną. Szczególnie pozytywnie widziane są artykuły pokazujące zastosowanie wiedzy o ceramice w rozwoju zaawansowanych materiałów i technologii prowadzące do poprawy jakości, niezawodności i technicznych możliwości wyrobów ceramicznych. Odpowiednie procedury recenzowania zapewniają utrzymanie wysokiego standardu wartości naukowej prac.

Artykuły

Natalia Cieśla, Paweł Rutkowski, Dariusz Kata, Dariusz Zientara, Magdalena Ziąbka
71-81
Wpływ tlenków itru i glinu jako dodatków do spiekania na ablację laserową azotku krzemu
PDF (English)
Marek Grabowy, Wiktoria Dzidek, Agnieszka Wilk, Kamil Wojteczko, Agnieszka Wojteczko, Maciej Łuszcz, Yurii Delikhovskyi, Zbigniew Pędzich
82-91
Analiza stereologiczna gęstych spieków kompozytowych w układzie ATZ
PDF (English)
Szymon Słupecki, Joanna Mastalska-Popławska, Piotr Izak
92-100
Wykorzystanie reologii oscylacyjnej do określenia parametrów mechanicznych hydrożeli krzemianowo-polimerowych
PDF (English)
Adrian Nowak, Małgorzata Lubas, Józef Iwaszko
101-111
Krystalizacja szkła amfibolitowego zmodyfikowanego dodatkiem kineskopowej stłuczki szklanej
PDF (English)
Wyświetl wszystkie numery

Kwartalnik  Materiały Ceramiczne /Ceramic Materials/  jest czasopismem udostępniającym swoje łamy do prezentowania wyników oryginalnych badań dotyczących wytwarzania, budowy i właściwości materiałów ceramicznych. Autorzy mogą szybko opublikować artykuły o charakterze eksperymentalnym i technologicznym, które dotyczą wszystkich zagadnień nauki o materiałach ceramicznych i technologii ceramicznej. Artykuły te mogą być związane zarówno z ceramiką konstrukcyjną, funkcjonalną, jak i tradycyjną. Szczególnie pozytywnie widziane są artykuły pokazujące zastosowanie wiedzy o ceramice w rozwoju zaawansowanych materiałów i technologii prowadzące do poprawy jakości, niezawodności i technicznych możliwości wyrobów ceramicznych. Odpowiednie procedury recenzowania zapewniają utrzymanie wysokiego standardu wartości naukowej prac.